Už niekoľko rokov sa s pravidelnou presnosťou zúčastňujeme Oblastných pretekov v kráľovnej športu – v atletike. Aj 23. mája si naši žiaci a žiačky obuli tretry a zapojili sa do náročného, avšak zaujímavého zápolenia a získavania bodov pre svoje…

Už niekoľko rokov sa s pravidelnou presnosťou zúčastňujeme Oblastných pretekov v kráľovnej športu – v atletike. Aj 23. mája si naši žiaci a žiačky obuli tretry a zapojili sa do náročného, avšak zaujímavého zápolenia a získavania bodov pre svoje družstvo, pre svoju školu. Súťažili celkovo v siedmich disciplínach a v štafete. Radi by sme vyzdvihli niektoré individuálne výkony a výsledky našich žiakov.

Zápis prvákov 07.03.2018

Zápis prvákov od 4.4. - 30.4. v čase od 7.45 - 15.00

Zápis prvákov od 4.4. - 30.4. v čase od 7.45 - 15.00

Otváracíe hodiny bazéna nájdete v časti Bazén.

Otváracíe hodiny bazéna nájdete v časti Bazén.

Najnovšie z našej školy ZOBRAZIŤ VŠETKY NOVINKY
Halloween s Wolfim 11.10.2018

Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. V našej škole si v piatok 5.10.2018 všetci prváci pripomenuli dôležitosť úsmevu na našich tvárach.

Krajské športové centrum Prešov v spolupráci so ZŠ Šmeralova ul. Prešov usporiadali dňa 27.9.2018 okresné kolo v cezpoľnom behu. Súťažilo sa v trojčlenných družstvách žiačok a žiakov. Naša škola obsadila kategóriu chlapcov v zložení, Alexander Szuč, Adam Horvát, Samuel Šuľák a mimo súťaž bežal Matej Magda. Bežala sa trať okolo Torysy v dĺžke 4 km. Po celkovom spočítaní umiestnení, sa naši chlapci v súťaži družstiev umiestnili na peknom 3. mieste. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a…

„ Znalosť jazykov je bránou múdrosti.“ Roger Bacon 26. september bol v roku 2001 vyhlásený za Európsky deň jazykov. Deň je oslavou jazykovej rôznorodosti a rozmanitosti krajín Európy. Hlavným cieľom je podpora bohatého lingvistického a kultúrneho dedičstva Európy, ako aj príležitosť zdôrazniť dôležitosť jazykového vzdelávania k učeniu nových jazykov, ktorými si zvyšujeme šance na štúdium, prácu a lepší život.

V dňoch 13. – 14. septembra žiaci ZŠ Mirka Nešpora 2 absolvovali účelové cvičenie OŽAZ. Preverili si teoretické a aj praktické poznatky z oblasti civilnej ochrany – riešenie mimoriadnych situácií, pohybom a pobytom v prírode a základov zdravotnej prípravy. Absolvovali sme pochod, ktorý bol zakončený streleckou súťažou – vzduchová puška a predstavením činnosti vojenskej polície, ktorá žiakov oboznámila z poslaním a úlohami ozbrojených zložiek SR.

Biela pastelka 18.09.2018

Aj žiaci našej školy sa môžu zapojiť do zbierky Biela pastelka v piatok 21.9.2018

Žiak našej školy Kristián Mrva sa v dňoch 19. -31.júla 2018 zúčastnil na Majstrovstvách Európy v pool biliarde v holandskom mestečku Veldhoven. V kategórii U17 sa stal vicemajstrom Európy a tým si zabezpečil účasť na Majstrovstvách Sveta, ktoré sa budú konať 30.10 až 04.11.2018 v Moskve. Kristián je iba druhým juniorom, ktorý takéto niečo dosiahol a čakalo sa na to dlhých 23 rokov. Je to pre Slovensko a pre Prešov veľký úspech. Nehovoriac o tom že finále prehral s nemcom Denisom Laszkowskim…

Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárne zasadnutie Rady rodičov a triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 6. 09. 2018 od 16, 30 v školskej jedálni a kmeňových triedach.

Fotoreportáž zo začiatku školského roka 2018/2019

Pre ŠTUDENTOV VIAC »
7.C - projekt 19.12.2017

Chcete sa dozvedieť stále niečo nové o eure? Dostávať aktuálne informácie? Zasúťažiť si? Prezri si tieto dokumenty: FILM EURO RUN: PLAGÁT EURO RUN: BROŽÚRA EURO RUN: PREZENtÁCIE EURO RUN: HRA: VŠETKO NÁJDEŠ NA : http://www.nove-eurobankovky.eu/Informačné-materiály-a-publikácie/EURO-RUN/Hra-Euro-Run

Program ALF 09.12.2014

9.12. 2014 sme pre študentov a učiteľov školy sprístupnili on-line testovanie programu ALF

Pre RODIČOV VIAC »
Oznam pre rodičov 20.10.2016

Vážení rodičia, v týchto dňoch sme zaslali na e mailové adresy výpisy známok a dochádzky,Ak ste takýto výpis nedostali, kontaktujte triedneho učiteľa a skontrolujte správnosť adresy, poprípade adresu doplňte.