27.12.2018

29.11.2018 sme sa zúčastnili obvodného kola Technickej olympiády, ktoré sa konalo na ZŠ Sibírska v Prešove. Súťaž mala dve časti – teoretickú (žiaci si preverili svoje teoretické vedomosti z oblasti techniky) a praktickú (prezentovanie svojich pracovných zručností a schopností pri výrobe výrobku.) V kategórií A, v ktorej súťažilo 17 základných škôl sme získali nádherné 1. miesto a tým aj postup na krajské kolo. Žiakom deviateho ročníka, Alexandrovi Lukáčovi a Alexovi Ivankovi, držíme prsty v ďalšom kole. V kategórií B bolo zastúpených 14 základných škôl. Rastislav Imrich, žiak siedmeho ročníka, obsadil krásne 7. miesto. Chlapcom ďakujeme a srdečne blahoželáme !!!

Vianočné prázdniny budú v dňoch 22.12. 2018 až 7.1. 2019. Nástup do školy je 8.1.2019 - utorok.

Dňa 13.12 sa naši žiaci predstavia rodičom, starým rodičom...vo Vianočnej akadémii, ktorá bude sa SOŠ Stavebná na Volgogradskej ulici o 16.30 hod.

Sauna

SAUNA

Sauna sobota a nedeľa

sobota -  muži

nedeľa - ženy

Možnosť objednávky sauny pre skupiny /resp. sauna + bazén/ aj v iných časoch: 0904679517

Karty Multisport sa nevzťahujú na používanie Sauny a masáže /v prípade záujmu nutné službu doplatiť/.

Masáže - sobota a nedeľa od 14.00 do 20.00 /na objednávku vopred/.

1.Klasická masáž chrbta + masáž lávovými kameňmi ,30 min., € 10

/možnosť dokúpiť vstup na bazén a saunu/

2.Klasická masáž chrbta + masáž lávovými kameňmi ,60 min., € 20-bazén a sauna grátis /ak je v deň masáže sauna určená pre mužov resp. ženy.

3. Klasická masáž celého tela + masáž lávovými kameňmi 90 – 120 min.,      € 40- bazén a sauna grátis

4. Klasická masáž nôh, 30 min., € 10

5. Klasická masáž horných končatín + masáž hlavy proti migréne a stresu 30 min., € 10

Objednávky masáže a info o aktuálnych cenách 0904679517

Reakcie organizmu počas saunovania

pri prehriatí pri ochladení
rýchly vzostup kožej teploty normalizácia kožnej teploty
urýchlenie frekvencie tepu normalizácia frekvencie tepu
difúzna hyperémia okrsková hyperémia
pomalý vzostup
teploty jadra
vzostup teploty jadra zachovaný
zvýšené potenie zastavenie potenia
mierny pokles systolického tlaku krátky vzostup systolického tlaku
pokles diastolického tlaku trvajúci pokles diastolického tlaku
uvoľnenie dýchcích ciest okysličovanie krvi vzdušným kyslíkom
psychické uvoľnenie psychické povzbudenie

eufória

Bezprostredný účinok saunovania

zmäkčenie väziva očista kože,
kozmetický efekt
svalová relaxácia ústup bolesti
strata hmotnosti stratou vody trvajúce zníženie krvného tlaku zvýšenie látkovej výmeny
psychická relaxácia,
eufória,pohoda
vegetatívne preladenie
s následkom uvoľnenia
osvieženie, zotavenie
odplavenie splodín
látkovej výmeny
strata kália,
vitamínu C
uvoľnenie dychu hlboký spánok

Upozornenie: Saunovanie nie je vhodné pre epileptikov, ľudí so srdcovo-cievnymi ochoreniami, vysokým krvným tlakom, s chorobami pľúc, cukrovkou alebo pre reumatikov. Ďalej sa neodporúča pri všetkých virózach, horúčkových stavoch, chrípke či angíne, počas menštruácie a v období tehotenstva!