30.04.2018, Pondelok

Úspešný mladý biológ

Filip Čajka , žiak 8. ročníka, nás úspešne reprezentoval v celoštátnom kole biologickej olympiády, kde v silnej vedeckej konkurencii obsadil 8. miesto. V projektovej časti, v kategórii C zaujal svojím projektom„ Cesta za mineralogickou zbierkou“, v ktorej vypracoval poster, odbornú prácu a prezentáciu, zameranú na poznávanie vzácnych minerálov Slovenska. Odbornú porotu zaujal množstvom preskúmaných nálezísk, opísaním vlastných prístupov na tieto lokality, zaznamenaním lokalít do mapy Slovenska, dokumentovaním minerálov – foto a mikrofoto, vytvorením vlastnej zbierky minerálov a vypracovaním vlastných praktických postupov pozorovania minerálov, ale tiež snahou dostať všetky dostupné informácie medzi spolužiakov a všetkých záujemcov o túto krásnu časť našej prírody.