Zápis prvákov 14.03.2019

Pozývame Vás na ZÁPIS do 1. ročníka - Plavba za poznaním, v pracovné dni od 7.30 do 15.00 hod.

Pozývame Vás na ZÁPIS do 1. ročníka - Plavba za poznaním, v pracovné dni od 7.30 do 15.00 hod.

Pozrite si exkluzívny rozhovor, ktorý poskytol našim redaktorkám spisovateľ pán Daniel Hevier

Pozrite si exkluzívny rozhovor, ktorý poskytol našim redaktorkám spisovateľ pán Daniel Hevier

Triedny aktív 19.marca 2019 sa uskutočnil na našej škole výnimočný triedny aktív, na ktorom sa zúčastnili rodičia deviatakov a zástupcovia stredných škôl, ktorí sa dostavili v hojnom počte. Triedny aktív bol zameraný na sprostredkovanie informácií…

Triedny aktív 19.marca 2019 sa uskutočnil na našej škole výnimočný triedny aktív, na ktorom sa zúčastnili rodičia deviatakov a zástupcovia stredných škôl, ktorí sa dostavili v hojnom počte. Triedny aktív bol zameraný na sprostredkovanie informácií o štúdiu na stredných školách. Stretnutie bolo podnetné, pretože sa rodičia mohli dozvedieť niektoré zaujímavé informácie súvisiace s prijímacím konaním, spôsobom zápisu, počtom a vypisovaním prihlášok a iné. Kolegovia zo stredných škôl informovali rodičov aj o tom, že v nasledujúcom školskom roku bude počet prijatých uchádzačov o štúdium na niektorých SŠ obmedzený. Týka sa to predovšetkým gymnázií, ale aj niektorých ďalších škôl, takže by si rodičia mali uvedomiť, na ktorú strednú školu má ich dieťa šancu sa dostať a na ktorú školu má, alebo nemá predpoklady. Veľmi pekne by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí sa stretnutia zúčastnili, či už rodičom, triednym učiteľkám, ale hlavne učiteľom zo stredných škôl, ktorí nám poskytli cenné i

08.04.2019, Utorok

Ocenenie za literárnu tvorbu „ŠUMENIE 2019“

V mesiaci február vyhlásilo Občianske združenie Úlet 10. ročník literárnej súťaže Šumenie, ktorého hlavným partnerom bola Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov a Psia akadémia v Košiciach. Práve na štvornohých miláčikov sa zameral jubilejný ročník súťaže a k nemu smerovali aj tohtoročné témy pre mladých tvorcov: Človek, najlepší priateľ psa a Život pod psa. Do súťaže sa prihlásilo so svojimi prácami 312 detských autorov z 1. a 2. stupňa základných škôl a osemročných gymnázií z celého východného Slovenska, aj preto výber tých najlepších nebol jednoduchý. Porotcami 10. ročníka bol známy spisovateľ Valentín Šefčík a hudobník a spisovateľ Zbyňo Džadoň.

Do tvorby v oblasti poézie a prózy sa zapojili aj žiaci 2.A, 3.A a 4.C triedy našej školy. Sedemnásť z nich získalo za svoju tvorbu od porotcov ocenenie. Všetky víťazné práce zverejnili organizátori v zborníku víťazných prác s názvom ŠUMENIE 2019.

                Sedemnásť malých „nešporákov“ si vo štvrtok 4. 4. 2019 na slávnostnom vyhodnotení súťaže v Regionálnom centre mládeže v Košiciach prevzalo za svoje „dielka“ z rúk porotcov i samotných organizátorov ocenenia. Súčasťou výnimočného podujatia bolo okrem udeľovania cien aj milé tanečné vystúpenie psíkov Psej akadémie a netradičné divadelné predstavenie O troch prasiatkach a vlkovi, ktoré svojím moderným poňatím všetkých pobavilo a rozosmialo. Po skončení podujatia vyrazili výhercovia na potulky do košických ulíc. Prezreli si pamiatky v centre mesta, pochutili si na chrumkavej pizzi i sladkej zmrzline, nakúpili zopár suvenírov a spokojní a nabití nezabudnuteľnými zážitkami sa vrátili sa domov.

Ocenení žiaci:

2.A trieda: Liana Gombová, Gregor Novotný

3.A trieda: Zuzana Noémi Maňáková, Karolína Chromá

4.C trieda: Christien J. Bechera, Oliver Blizco, Sára Földešová, Daniel Gladič, Martin Guman, Michal Helou, Richard Kušnirik, Leona Mirilovič, Vivienne Mišlaiová, Richard Požonský, Jakub Roškanin, Matúš Roškanin, Tamara Urdová

 

Mgr. Jaroslava Ďuricová, tr. uč. 4.C