Zápis prvákov 14.03.2019

Pozývame Vás na ZÁPIS do 1. ročníka - Plavba za poznaním, v pracovné dni od 7.30 do 15.00 hod.

Pozývame Vás na ZÁPIS do 1. ročníka - Plavba za poznaním, v pracovné dni od 7.30 do 15.00 hod.

Pozrite si exkluzívny rozhovor, ktorý poskytol našim redaktorkám spisovateľ pán Daniel Hevier

Pozrite si exkluzívny rozhovor, ktorý poskytol našim redaktorkám spisovateľ pán Daniel Hevier

Triedny aktív 19.marca 2019 sa uskutočnil na našej škole výnimočný triedny aktív, na ktorom sa zúčastnili rodičia deviatakov a zástupcovia stredných škôl, ktorí sa dostavili v hojnom počte. Triedny aktív bol zameraný na sprostredkovanie informácií…

Triedny aktív 19.marca 2019 sa uskutočnil na našej škole výnimočný triedny aktív, na ktorom sa zúčastnili rodičia deviatakov a zástupcovia stredných škôl, ktorí sa dostavili v hojnom počte. Triedny aktív bol zameraný na sprostredkovanie informácií o štúdiu na stredných školách. Stretnutie bolo podnetné, pretože sa rodičia mohli dozvedieť niektoré zaujímavé informácie súvisiace s prijímacím konaním, spôsobom zápisu, počtom a vypisovaním prihlášok a iné. Kolegovia zo stredných škôl informovali rodičov aj o tom, že v nasledujúcom školskom roku bude počet prijatých uchádzačov o štúdium na niektorých SŠ obmedzený. Týka sa to predovšetkým gymnázií, ale aj niektorých ďalších škôl, takže by si rodičia mali uvedomiť, na ktorú strednú školu má ich dieťa šancu sa dostať a na ktorú školu má, alebo nemá predpoklady. Veľmi pekne by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí sa stretnutia zúčastnili, či už rodičom, triednym učiteľkám, ale hlavne učiteľom zo stredných škôl, ktorí nám poskytli cenné i

17.06.2019, Pondelok

Škola v prírode Kežmarské Žľaby

Nezabudnuteľné spomienky si zo školy v prírode odniesli žiaci 2.A, 2.C, 3.A a 4.C triedy našej školy. Pre niekoho prvá, pre štvrtákov posledná možnosť stráviť spoločné júnové chvíle s pani učiteľkou. O tom, že zážitkov bolo veľa, niet pochýb. Vďaka slnečnému počasiu trávili Nešporáci celé dni na čerstvom vzduchu, v lone tatranských veľhôr. Rekreačné zariadenie Crocus v Kežmarských Žľaboch, kde boli ubytovaní, im okrem trávnatých plôch poskytlo aj priestory k športovaniu – ihriská a bazén. Počas piatich dní žiaci navštívili Tatranskú Lomnicu a Starý Smokovec, okúsili jazdu tatranskou električkou i pozemnou lanovkou na Hrebienok, absolvovali túru k Studenovodským vodopádom a Rainerovej chate. Nechýbala každodenná ranná rozcvička, súťaže, diskotéka a popoludňajšie voľnočasové aktivity. Svoj päťdňový výlet ukončili návštevou Belianskej jaskyne a nákupom suvenírov a darčekov pre svojich najbližších. To, ako to tam naozaj prebiehalo, Vám ukáže krátky videozáznam. Tr. učiteľky: J. Ďuricová,