Zápis prvákov 14.03.2019

Pozývame Vás na ZÁPIS do 1. ročníka - Plavba za poznaním, v pracovné dni od 7.30 do 15.00 hod.

Pozývame Vás na ZÁPIS do 1. ročníka - Plavba za poznaním, v pracovné dni od 7.30 do 15.00 hod.

Pozrite si exkluzívny rozhovor, ktorý poskytol našim redaktorkám spisovateľ pán Daniel Hevier

Pozrite si exkluzívny rozhovor, ktorý poskytol našim redaktorkám spisovateľ pán Daniel Hevier

Triedny aktív 19.marca 2019 sa uskutočnil na našej škole výnimočný triedny aktív, na ktorom sa zúčastnili rodičia deviatakov a zástupcovia stredných škôl, ktorí sa dostavili v hojnom počte. Triedny aktív bol zameraný na sprostredkovanie informácií…

Triedny aktív 19.marca 2019 sa uskutočnil na našej škole výnimočný triedny aktív, na ktorom sa zúčastnili rodičia deviatakov a zástupcovia stredných škôl, ktorí sa dostavili v hojnom počte. Triedny aktív bol zameraný na sprostredkovanie informácií o štúdiu na stredných školách. Stretnutie bolo podnetné, pretože sa rodičia mohli dozvedieť niektoré zaujímavé informácie súvisiace s prijímacím konaním, spôsobom zápisu, počtom a vypisovaním prihlášok a iné. Kolegovia zo stredných škôl informovali rodičov aj o tom, že v nasledujúcom školskom roku bude počet prijatých uchádzačov o štúdium na niektorých SŠ obmedzený. Týka sa to predovšetkým gymnázií, ale aj niektorých ďalších škôl, takže by si rodičia mali uvedomiť, na ktorú strednú školu má ich dieťa šancu sa dostať a na ktorú školu má, alebo nemá predpoklady. Veľmi pekne by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí sa stretnutia zúčastnili, či už rodičom, triednym učiteľkám, ale hlavne učiteľom zo stredných škôl, ktorí nám poskytli cenné i

08.07.2019, Pondelok

Farebné leto 2019

Farebné leto 2019 v ŠKD Prvý letný prázdninový týždeň od 1. – 4.7.2019 sme si užívali v dennom školskom tábore. Naša partia mala 26 detí a starali sa o nás naše p. vychovávateľky. Krásne slnečné počasie nám dovolilo zrealizovať všetko, čo sme si naplánovali. Pondelok bol zábavný - vyšantili sme v interiérovom ihrisku, kde nás čakali preliezačky, šmýkačky a bazén s loptičkami. Utorok bol športový – v Lanovom centre sme si vyskúšali lezenie, stali sa z nás malí horolezci a bolo to super. Streda bola náučná – boli sme v Archeoparku v Hanušovciach, kde sme navštívili kaštieľ, dozvedeli sme sa veľa o histórii, interaktívnou formou sme si vyskúšali naše vedomosti a v archeoparku sme sa dozvedeli ako niekedy ľudia žili. Plietli sme náramky, na hrnčiarskom kruhu sme vyrábali hrnčeky, strieľali sme s luku a vyhrali sme sa v stredovekých chalúpkach medzi zvieratkami.