Zápis prvákov 04.02.2020

Zápis prvákov bude prebiehať od 15.4. - 30.4. 2020. Online www.zsnespo.sk.

Zápis prvákov bude prebiehať od 15.4. - 30.4. 2020. Online www.zsnespo.sk.

07.10.2019, Pondelok

Poznávame Slovensko- geografická exkurzia

Tak ako býva naším zvykom, veľmi radi sa učíme o našej krásnej krajine priamo v krásnej krajine , a preto sme sa vybrali dňa 27.9.2019 do srdca Liptova. Po veselej ceste rýchlikom, kedy sa nám v plnej kráse predstavili Vysoké Tatry, sme vystúpili v Liptovskom Mikuláši a autobusom pokračovali do Demänovskej jaskyne Slobody. Tu nás čakalo čarokrásne bohatstvo podzemného sveta neopísateľnej hodnoty. O kúsok ďalej, priamo pod Chopkom v Jasnej, sme si prezreli malebné Vrbické pleso a neľutovali sme ani pár krokov do kopca na prekrásnu vyhliadku, kde sme ako na dlani mali Nízke Tatry. Poriadne hladní sme sa výdatne posilnili v známej reštaurácii Route 66 v Liptovskom Mikuláši a naše kroky smerovali do Múzea ochrany prírody a jaskyniarstva, jediného svojho druhu na Slovensku. Veď kde inde si môžete vojsť do jaskyne, skúsiť spať v medveďom brlohu, hľadať v lavíne, počuť spievať minerály, byť priamo v histórii Zeme... Unavení, ale veselí a plní zážitkov sme sa vrátili večer domov. Veríme, že Vá