Zápis prvákov 04.02.2020

Zápis prvákov bude prebiehať od 15.4. - 30.4. 2020. Online www.zsnespo.sk.

Zápis prvákov bude prebiehať od 15.4. - 30.4. 2020. Online www.zsnespo.sk.

08.10.2019, Streda

Prváci v knižnici

Žiaci 1.B triedy navštívili v utorok 8. októbra 2019 pobočku Knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove na Sídlisku III. Išlo o ich prvú školskú návštevu „Ríše kníh“. Okrem prvotného zoznámenia sa so systémom výpožičky im pani knihovníčka predstavila jednotlivé oddelenia. Následne si malí prváci vypočuli rozprávku o zvieratkách, potom zasa zisťovali, ako vzniká kniha. V závere si mohli prezrieť knihy podľa vlastného výberu. Niektorí si z nich čítali prvé slabiky a slová, tí šikovnejší aj celé vety. Pri odchode ich pani knihovníčka i pani učiteľka za aktivitu pochválili a šikovné „včeličky“ sa už teraz nevedia dočkať ďalšej návštevy. Tá bude v mesiaci november, kedy ich v knižnici čaká zážitkové učenie s názvom „O troch múdrych kozliatkach“.