Zápis prvákov 04.02.2020

Zápis prvákov / zápis žiakov - online www.zsnespo.sk.

27.05.2020, Štvrtok

Obnova vyučovania pre 1.-5. ročník od 1.6. 2020

Oznámenie

Vážení rodičia žiakov 1.-5.ročníka,

riaditeľstvo školy oznamuje, že  na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a Rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Vám oznamujeme, že ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov obnoví prevádzku školy pre 1. - 5. ročník od 1.6.2020.

Účasť žiakov na vyučovaní je dobrovoľná, no škola musí dodržať prísne bezpečnostné opatrenia viď: /Príloha - Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania od 1.6.2020 do 30.6.2020 šk. roka 2019/2020/ - prosíme o dôsledné preštudovanie materiálov.

Žiaci budú zaradení do skupín s max. počtom 20 žiakov. V skupinách môžu byť spolu aj žiaci, ktorí pred mimoriadnym prerušením prevádzky školy neboli v spoločnej triede. Skupina sa môže zmeniť  na začiatku nasledujúceho týždňa.

Žiaci jednotlivých ročníkov budú mať vyhradený čas na príchod do školy:

ČAS

HL. VCHOD

BAZÉN

TV

3B

5A

1A

1C

5B

1B

2B/2A

5C

3A

2C/2A

5D

3C

4B

4A

• Do školy  ráno vstupujú len žiaci /bez doprovodu/– celá skupina v stanovenom čase s učiteľom
  • Pri vstupe do školy musí byť každému žiakovi odmeraná teplota, na ruky použitá dezinfekcia /zabezpečuje služba/
  • Žiaci vstupujúci – hlavným vchodom a vchodom pri bazéne svoj príchod čipom zaznačia do dochádzkového systému. Žiakom vstupujúcim vchodom TV – príchod označí vyučujúci – naraz celej skupine.
  • Vyučujúci vedie presnú evidenciu prítomných žiakov /v edupage zaznamenávame len prítomných žiakov – neprítomný žiaci majú ospravedlnenú neúčasť/
  • Žiaci sa počas pobytu v škole nesmú pohybovať bez svojej skupiny

Výchovno-vzdelávací proces prebieha podľa rozvrhu jednotlivých skupín od 8:00 – 11:40

Obed -Pre žiakov, ktorí sú prihlásení pre stravovanie, bude zaistený teplý obed. Žiak je na obed prihlásený na základe písomného prihlásenia žiaka. Odhlásenie z obeda je možné deň vopred t.č. 0910 437 771. Neodhlásený obed nie je možné odobrať do obedára.

ČAS

1. skupina

2.skupina

5A

5B

5C

5D

4A

4B

3A

3B

3C

2B/2A

2C/2A

1A

1B

1C

Výchovná činnosť v ŠKD  pre žiakov 1.-4. ročníka podľa záujmu, bude zabezpečená  v čase od 11:40 hod. – 16:00 hod. bez ranného schádzania.

Odchod  žiaka  z ŠKD je možný len v stanovenom čase – podľa rozpisu skupiny.

Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (príloha).

Pri ceste do školy, zo školy a v škole sa na žiakov vzťahujú všeobecné pravidlá správania stanovené krízovými opatreniami v súlade s aktuálnymi nariadeniami ÚVZ SR a RÚVZ.

Ak žiak bude počas vyučovania vykazovať niektorý z možných príznakov COVID-19, bude umiestnený do samostatnej miestnosti a budú kontaktovaní zákonní zástupcovia žiaka s ohľadom na okamžité vyzdvihnutie žiaka

Škola žiakovi neumožní vstup do školy v prípade:

• nedodržanie určeného času príchodu,
  • pri príznakoch  akéhokoľvek ochorenia (kýchanie, kašľanie, zvýšená teplota nad 37°C a pod.)
  • ak žiak nebude mať každý deň so sebou 2ks ochranné rúška a jednorázové  hygienické vreckovky.

V prípade neúčasti žiaka na vyučovaní, je potrebné informáciu o dôvodoch neprítomnosti a o tom, či bude žiak naďalej do skupiny dochádzať, bezodkladne odovzdať triednemu učiteľovi.

V Prešove, 27.05.2020                                                              Mgr. Jaroslav Bizub

riaditeľ školy

Organizácia vyučovania